Kas jāzina, ja dodies ceļojumā ar automašīnu

Kas jāzina, ja dodies ceļojumā ar automašīnu

Vasara ir ideālais laiks tuvākiem un tālākiem ceļojumiem. Viens no populārākajiem veidiem, kā mūsdienās cilvēki ceļo, ir braukšana ar automašīnu. Un, lai tavs ceļojums būtu izdevies un tu un tavi ceļabiedri droši nonāktu savā galamērķi un arī atgrieztos mājās, ievēro dažus pamata nosacījumus, kuri tev palīdzēs izbaudīt ceļojumu, pat, ja tajā ietilpst garš un nogurdinošs brauciens ar automašīnu.

Pirmais un viens no pašiem svarīgākajiem nosacījumiem, ko ir nepieciešams ievērot vienmēr, kad tu zini, kad tev priekšā ir garāks ceļš, ir pārbaudīt savu auto un pārliecināties, ka tā ir labā stāvoklī. Šajā pārbaudē vajadzētu ne tikai pārbaudīt spiedienu mašīnas riepās, bet arī pabaudīt visu galveno šķidrumu līmeņus zem motora pārsega, pārliecināties, ka tev līdz ir tādas lietas kā rezerves rats, pacēlājs, papildus krājumi galvenajiem auto šķidrumiem un tā tālāk. Ja tu neesi pārliecināts par savām spējām novērtēt automašīnas stāvokli, tad, iespējams, tev ir vērts doties pie speciālista un ļaut tam veikt automašīnas apskati, lai tu varētu būt drošs, ka tavs auto izturēs garo braucienu.

Otrā lieta, ir, ka tev vajadzētu parūpēties ne tikai par sava auto labu stāvokli, bet arī, lai tu pats justos labi. Noteikti paēd un kārtīgi izgulies pirms brauciena, kā arī nelieto alkoholu iepriekšējā vakarā, pat ja tas ir viens alus kauss, jo tas tevi var padarīt miegainu nākamajā rītā. Ja ceļojuma gaitā tev sākt nākt miegs, labāk centies to aizdzīt ar pitstopu un izstaigāšanos un svaigu gaisu nevis kofeīna lietošanu, jo kofeīnam nereti ir blakusparādība, ka pēc tam, kad tā iedarbība beidzās, tu jūties miegaināk nekā iepriekš, kas var būt bīstami, vadot auto.

Ja tev sanāk braukt pa nakti vai vienkārši tu jau esi braucis ilgu laiku, tad neaizmirsti darīt visu, kas iespējams, lai pie stūres neaizmigtu. Labākajā gadījumā ņem ceļojumā līdzi vēl kādu šoferi, jo šādā gadījumā jūs viens otru ik pa laikam varēsiet nomainīt, tā esot droši, ka noguruma vai miegainības dēļ notiek kāds negadījums. Ja tomēr tev nav iespējams līdzi paņemt vēl kādu, tad noteikti klausies mūziku, kā arī nelieto kruīza kontroli, jo tā tevi piespiedīs kontrolēt auto ātrumu, tā neļaujot tev iemigt pie stūres.

Un, ja tu ceļo ārpus savas valsts robežām, īpaši, ja tu dodies uz kādu attālāku valsti, pārliecinies, ka tu esi iepazinies ar vismaz pamata ceļu satiksmes noteikumiem un paražām šajā valstī. To, vai šajā valstī cilvēki pravietojas pa labo vai kreiso ceļa pusi, tu pamanīsi uzreiz, bet, piemēram, tādus noteikumus kā, ka tev ir iespējams izdarīt labo pagriezienu, pat ja luksoforā deg sarkanā gaisma, tu, iespējams, nevarēsi apjaust uzreiz bez iepriekšējas izpētes.

Un pēdējais padoms, ko varu tev sniegt, ja tev priekšā ir garš ceļojums ar auto, ir pārliecināties, ka tev ir pieejama karte dažādos veidos. Nepaļaujies tikai uz to, ka tev telefonā ir navigācija, jo nereti gadās, ka kādās konkrētās vietās nav pieejams internets vai ka tev izlādējas telefons, kas tevi atstās bez kartes. Tāpēc iepako arī fizisku karti vai kādu citu ierīci, uz kuras arī ir iespējams lietot navigāciju, tā nodrošinot, ka tev vienmēr pa rokai būs kaut kāda veida karte un tu neapmaldīsies nekurienes vidū.