Kā pareizi mazgāt automašīnu

Kā pareizi mazgāt automašīnu

Daudziem automašīna ir tas, bez kā tie nevar iztikt, jo automašīna nodrošina ērtu un ātru pārvietošanos, kā arī iespēju pārvadāt dažādas preces, bez nepieciešamības tās tālu nest un lieki piepūlēties. Taču, ja tev pieder mašīna, tad tu noteikti arī zini tos izdevumus, kuri nāk līdzi automašīnai, sākot no degvielas līdz automašīnas remontam un arī tās mazgāšanai. Par laimi auto mazgāšana ir viens darbs, ko tu vari darīt pats, tā ietaupot naudu. Taču, ja tu esi nolēmis pats regulāri mazgāt auto, tad iemācies to darīt pareizi, lai tu ne nejauši nesabojātu sava auto virsbūvi, kuras atjaunošana tev atkal prasīs papildus izdevumus.

Lai pareizi mazgātu automašīnu, tev būs nepieciešamas vairākas lietas. Pirmkārt jau tev būs nepieciešamas auto mazgāšana ziepes vai šampūns. Daudzi nereti mazgā savus auto ar parastām trauku ziepēm vai pat parastiem šampūniem, taču patiesībā šādas vienkāršas un auto virsbūvei nepiemērotas ziepes vai mazgāšanas līdzekļi var stipri kaitēt tavam auto, jo tie satur dažādas vielas, kuras noārda auto krāsa vaska kārtiņu, kā rezultātā tavas mašīnas virsbūve bojāsies daudz ātrāk. Tāpēc iegādājies speciālu auto mazgāšanas līdzekli, lai nodrošinātu, ka tu, mazgājot savu mašīnu, nebojā to. Tad tev būs nepieciešams arī sūklis vai speciāls auto mazgāšanas cimds, vislabāk ar mikro šķiedras pārklājumu, jo tas ir saudzīgāks mašīnai, divi spaiņi, pie ūdens padeves pievienota šļūtene un sauss audums mašīnas nožāvēšanai.

Pirmais nosacījums pareizai auto mazgāšanai ir vietas izvēle. Lai veiksmīgāk nomazgātu mašīnu un uz tās nepaliktu plankumi vai mazgāšanas līdzekļa nosēdumi, vislabāk auto mazgāt ēnainā vietā nevis tiešā saulē, jo tā mašīna žūs lēnāk, ļaujot tev rūpīgi to nomazgāt un paspēt arī to noskalot. Otrā lieta, ko atcerēties pirms auto mazgāšanas, ka ir nepieciešams kārtīgi aizvērt visas durvis, lūku un bagāžnieku, lai ūdens netiktu salona un to nesabojātu. Tagad ir laiks mazgāt!

Mazgājot auto, vispirms vajadzētu notīrīt lielākos un, iespējams, mazliet piekaltušos netīrumus, piemēram, kukaiņus un automašīnas stikliem vai putnu izkārnījumus uz mašīnas virsbūves. Šādi tu varēsi būt drošs, ka tava mašīna pēc mazgāšanas būs pilnībā tīra un uz tās nebūs palikuši plankumi, kuri nebūs nomazgājušies tīrīšanas procesā. Pēc tam nomazgā automašīnas riepas un diskus un tikai tad ķeries pie pārējās virsbūves mazgāšanas. Riepu mazgāšanai labāk ir arī izmantot birsti nevis sūkli, kuru tu izmantosi, lai mazgātu pārējo virsbūvi, kā arī ūdens un mazgāšanas līdzekļa sajaukumu, kuru tu nelietosi virsbūves notīrīšanai.

Tagad ir laiks mazgāt auto virsbūvi. Vispirms ar šļūteni noskalo auto, sākot ar tā jumtu, lai tā virsbūve būtu mitra un vieglāk tīrāma. Tad tu vari vienā spainī sajaukt ūdeni ar mazgāšanas līdzekli, tas būs spainis, kuru tu lietosi, lai piesūcinātu sūkli ar ziepjūdeni, bet otru spaini piepildi tikai ar ūdeni, šajā spainī tu izskalosi sūkli katru reizi, pirms tu vēlēsies sūkli piesūcināt ar ziepjūdeni. Šāda taktika ir nepieciešama, lai tu ne tikai nemazgātu savu auto ar netīru ūdeni, bet arī, lai tu neliktu no auto notīrītos netīrumus atpakaļ uz tā virsbūves, tā padarot mazgāšana bezjēdzīgu. Kad viss auto ir rūpīgi nomazgāts ar mazgāšanas līdzekli (neaizmirsti par auto virsbūves smalkākām detaļām), tad var sākties auto skalošana.

Vislabāk skalot automašīnu ar šļūteni, kurai ir noņemts uzgalis, jo šādi tu neizdarīsi lieku spiedienu uz auto virsbūvi, bet tik un tā varēsi noskalot ziepjūdeni no tās. Pēc tam,kad auto ir tīrs no mazgāšanas līdzekļa, tad vajadzētu arī nosusināt mašīnas virsbūvi, lai uz tās neveidotos ūdens plankumi, kuri var izbojāt tīrās mašīnas labo izskatu. Šim tu vari vai nu speciāli iegādāties mašīnas žāvēšanas lupatiņu vai arī izmantot kādu mīkstu, ūdeni labi absorbējošu audumu, piemēram zamšādu. Pēc tam kad auto virsbūve pamatā ir sausa, noņem palikušo mitrumu ar mikro šķiedras audumu. Un, voila, tava mašīna ir tīra un izskatīsies, it kā to būtu mazgājis kāds speciālists.