Kā aizsargāt automašīnu pret zagļiem

Kā aizsargāt automašīnu pret zagļiem

Par spīti tam, ka mūsdienās lielākajai daļai automašīnu ir signalizācija un arī citi elementi, kuri ir speciāli radīti, lai novērstu automašīnas apzagšanu vai vispārīgu automašīnas nozagšanu, tik un tā notiek auto zādzības. Šī gada pirmajā pusgadā vien ir nozagti jau vairāk nekā 360 auto. Tāpēc ir svarīgi darīt visu iespējamo, lai tava automašīna nekļūtu par zagļu upuri. Un tu to vari izdarīt, ievērojot dažas samērā vienkāršas lietas un padomus.

Viens no galvenajiem padomiem, kurš tev var palīdzēt izvairīties no tavas automašīnas nozagšanas ir pareizas parkošanās vietas izvēle. Galu galā, automašīnas atstāšana labi apgaismotā un pietiekami drošā vietā ir ne tikai laba prakse, kā novērst auto zādzību, bet arī labs veids kā pārliecināties, ka nekas cits nenotiek ar tavu auto. Tāpēc nākamreiz, kad tev ir jāatstāj savs auto kaut kur, centies izvēlēties labi apgaismotu vietu vai labi apgaismotu auto stāvvietu, kas atbaidīs zagļus un liegs tiem ērtu piekļuvi tavai mašīnai tumsas aizsegā. Vēl labāk, protams, būtu, ja tu savu spēkratu atstātu aizslēgtā garāžā, taču ne visiem šāda iespēja ir pieejama tāpēc vismaz izvēlies stāvvietu zem lampas un, ja iespējams, pie māju logiem vai vietā, kur garām mēdz staigāt daudz cilvēki, šādi padarot savu auto par sarežģītu mērķi, kuru zagļi visdrīzāk neizvēlēsies, jo tuvumā būs pieejamas vieglāk apzogamas mašīnas.

Ja tomēr tu zini, ka tev būs nepieciešams atstāt savu auto bēdīgi slavenā pilsētas kvartālā vai ļoti tumšā vietā, tad, iespējams ir vērts iegādāties kaut kāda veida papildus auto pret aizdzīšanas iekārtu. Šeit tev ir vairāki varianti. Tu vari izvēlēties nopirkt automašīnas rata bloķētāju, līdzīgu tam, kuru policija uzliek spēkratiem, kuri pārkāpj automašīnas atstāšanas noteikumus, jo šāda sistēma uzreiz atbaidīs zagļus, liekot tiem meklēt citu auto. Ja tu esi zinošs mašīnu jomā un pārzini auto elektriskā datora sistēmu, tad tu vari arī ievietot beidzēšanas slēdžus zem automašīnas pārsega vai kaut kur automašīnas salonā. Tikai pārliecinies, ka šie slēdži ir labi paslēpti kā arī, ka tu skaidri zini kur tie atrodas un kā tie strādā, lai nesanāk tā, ka tu pats nejauši nenoslēdz savu mašīnu, jo tu aizmirsi, kā šie slēdži strādā.

Bet tiem, kuri, iespējams vēlas mazliet lētāku veidu, kā pasargāt savu auto no tā apzagšanas vai tā zādzības var padomāt par mazuļu monitora novietošanu uz automašīnas priekšējā paneļa. Tā kā mūsdienās mazuļu monitori mēdz būt ļoti lēti, tā iegāde neietekmēs tavu budžetu, taču tajā pašā laikā šie monitori ir visai efektīvs pret zādzības līdzeklis, jo, pamanot šos monitorus, zagļi noteikti padomās divreiz, pirms ķerties klāt tavam auto. Tikai neaizmirsti uzgriezt skaņas uztveri uz augstāko līmeni, lai tu dzirdētu, kad kaut kas notiek ar tavu auto un laikus varētu reaģēt, izsaucot policiju vai pats dodoties glābt savu spēkratu.