Jaunākās vēsmas auto pasaulē

Jaunākās vēsmas auto pasaulē

Auto industrija, līdzīgi kā tehnoloģiju pasaule, nepārtraukti attīstās, radot jaunas tehnoloģijas un nepārtraukti ievedot jaunas vēsmas tajā, nereti tik strauji, ka pat grūti ir izsekot tempam, kādā tas notiek. Tāpēc, manuprāt,ir vērīgi ik pa brīdim apkopot to, kas notiek auto industrijas ietvaros un apskatīt, kas tad ir jaunākais auto pasaulē.

Viena no jaunajām vēsmām, kura palēnām sāk kļūt par realitāti, jo tik daudzi auto ražotāji pašreiz strādā pie šīs tehnoloģijas, ir automašīnas, kuras brauc pašas. Jau tagad pašiem jaunākajiem mašīnu modeļiem piemīt tā saucamā vadītāja asistenta tehnoloģija, kura palīdz automašīnas vadītājam efektīvāk vadīt mašīnu. Šāda tehnoloģija ne tikai padara auto vadīšanu drošāku, bet arī ļauj vadītājam vieglāk pildīt savus šofera pienākumus. Tāpēc nav pārsteigums, ka ar laiku automašīnas pilnībā kontrolēs auto un vadīs to, kamēr mēs paši varēsim nodarboties ar citām lietam automašīnas salonā, bet joprojām izbaudīt pārvietošanās komfortu, ko sniedz braukšana ar personālo auto.

Jauna tehnoloģija, kura iet roku rokā ar iepriekš minēto ir arī balss vadība automašīnā. Jau tagad tādas firmas, kā Volvo saviem pašiem jaunākajiem modeļiem piedāvā dažādas sistēmas, kuras automašīnas vadītājs un pasažieri var vadīt ar balsi. Tā piemēram, šādās automašīnās tādas darbības kā durvju aizslēgšana, salona temperatūras kontrole un navigācijas vadīšana būs iespējama ar balss palīdzību. Šāda tehnoloģija neapšaubāmi ir solis pretim drošākām automašīnām, jo auto šoferim vairs nebūs jānovērš sava uzmanība no ceļa, lai nomainītu temperatūru auto salonā vai ievadītu navigācijas sistēmā savu galamērķi.

Tur pretī BMW saviem jaunākajiem modeļiem plāno ieviest cita veida tehnoloģiju, kā auto vadītājam būtu iespējams regulēt dažādas automašīnas funkcijas bez nepieciešamības sniegties pēc pareizajā pogām. Šī tehnoloģija saucās AirTouch un tā nodrošinās, ka tādas sistēmas kā, piemēram, temperatūra būs iespējams regulēt pat nepieskaroties vadības ekrānam, jo šī sistēma uztvers roku žestus translējot tos darbībās ar auto sistēmām.

Un pēdējā inovācija auto pasaulē, kuru gan daudzi vairs, iespējams, neuzskata par kaut ko jaunu, taču tā tik un tā ir joma, kura vēl joprojām attīstās un neapšaubāmi turpinās to darīt, ir elektriskās automašīnas. Tiek lēsts, ka mums ir nedaudz vairāk kā 20 gadi, līdz naftas krājumi vairs nebūs spējīgi apgādāt pasaules naftas pieprasījumu, tāpēc auto ražotājiem steidzami ir nepieciešams radīt veidus, kā tie vairs nebūtu atkarīgi no naftas industrijas un varētu turpināt ražot automašīnas un pārdot tās, pat ja pasaules naftas krājumi izsīktu. Risinājums ir elektriskās automašīnas, un, pat ja mēs jau tagad varam redzēt pirmās šādas mašīnas no praktiski visiem lielākajiem auto ražotājiem, nav šaubu, ka nākotnē šī industrija kļūs milzīga un drīz vien mēs visi vadīsim automašīnas, kurām nebūs nepieciešams benzīns, dīzeļdegviela vai gāze, lai tās darbotos.