Kā aizsargāt automašīnu pret zagļiem

Kā aizsargāt automašīnu pret zagļiem

Par spīti tam, ka mūsdienās lielākajai daļai automašīnu ir signalizācija un arī citi elementi, kuri ir speciāli radīti, lai novērstu automašīnas apzagšanu vai vispārīgu automašīnas nozagšanu, tik un tā notiek auto zādzības. Šī gada pirmajā pusgadā vien ir nozagti jau vairāk nekā 360 auto. Tāpēc ir svarīgi darīt visu iespējamo, lai tava automašīna nekļūtu par zagļu upuri. Un tu to vari izdarīt, ievērojot dažas samērā vienkāršas lietas un padomus.

Viens no galvenajiem padomiem, kurš tev var palīdzēt izvairīties no tavas automašīnas nozagšanas ir pareizas parkošanās vietas izvēle. Galu galā, automašīnas atstāšana labi apgaismotā un pietiekami drošā vietā ir ne tikai laba prakse, kā novērst auto zādzību, bet arī labs veids kā pārliecināties, ka nekas cits nenotiek ar tavu auto. Tāpēc nākamreiz, kad tev ir jāatstāj savs auto kaut kur, centies izvēlēties labi apgaismotu vietu vai labi apgaismotu auto stāvvietu, kas atbaidīs zagļus un liegs tiem ērtu piekļuvi tavai mašīnai tumsas aizsegā. Vēl labāk, protams, būtu, ja tu savu spēkratu atstātu aizslēgtā garāžā, taču ne visiem šāda iespēja ir pieejama tāpēc vismaz izvēlies stāvvietu zem lampas un, ja iespējams, pie māju logiem vai vietā, kur garām mēdz staigāt daudz cilvēki, šādi padarot savu auto par sarežģītu mērķi, kuru zagļi visdrīzāk neizvēlēsies, jo tuvumā būs pieejamas vieglāk apzogamas mašīnas.

Ja tomēr tu zini, ka tev būs nepieciešams atstāt savu auto bēdīgi slavenā pilsētas kvartālā vai ļoti tumšā vietā, tad, iespējams ir vērts iegādāties kaut kāda veida papildus auto pret aizdzīšanas iekārtu. Šeit tev ir vairāki varianti. Tu vari izvēlēties nopirkt automašīnas rata bloķētāju, līdzīgu tam, kuru policija uzliek spēkratiem, kuri pārkāpj automašīnas atstāšanas noteikumus, jo šāda sistēma uzreiz atbaidīs zagļus, liekot tiem meklēt citu auto. Ja tu esi zinošs mašīnu jomā un pārzini auto elektriskā datora sistēmu, tad tu vari arī ievietot beidzēšanas slēdžus zem automašīnas pārsega vai kaut kur automašīnas salonā. Tikai pārliecinies, ka šie slēdži ir labi paslēpti kā arī, ka tu skaidri zini kur tie atrodas un kā tie strādā, lai nesanāk tā, ka tu pats nejauši nenoslēdz savu mašīnu, jo tu aizmirsi, kā šie slēdži strādā.

Bet tiem, kuri, iespējams vēlas mazliet lētāku veidu, kā pasargāt savu auto no tā apzagšanas vai tā zādzības var padomāt par mazuļu monitora novietošanu uz automašīnas priekšējā paneļa. Tā kā mūsdienās mazuļu monitori mēdz būt ļoti lēti, tā iegāde neietekmēs tavu budžetu, taču tajā pašā laikā šie monitori ir visai efektīvs pret zādzības līdzeklis, jo, pamanot šos monitorus, zagļi noteikti padomās divreiz, pirms ķerties klāt tavam auto. Tikai neaizmirsti uzgriezt skaņas uztveri uz augstāko līmeni, lai tu dzirdētu, kad kaut kas notiek ar tavu auto un laikus varētu reaģēt, izsaucot policiju vai pats dodoties glābt savu spēkratu.

Auto drošība, ja mašīnā ir bērni

Auto drošība, ja mašīnā ir bērni

Drošībai vienmēr vajadzētu triumfēt pār ērtumu vai interesantumu, jo ne par velti pastāv teiciens: “Drošība pirmajā vietā!”. Ja runā par drošību, tad nevar neiztikt ieminoties arī par bērnu drošību, jo bērni, būdami vēl mazi un nepieredzējuši, nereti nezina kā sevi pasargāt. Tāpēc viņus ir jāpasargā pieaugušajiem, ne tikai mācot tiem par drošību dažādās dzīves situācijās, bet arī nodrošinot tiem drošus apstākļus. Un viena no, iespējams, visbīstamākajām situācijām, kurā obligāti ir jāseko līdzi bērnu drošībai, ir atrašanās automašīnā un automašīnu tuvumā. Tāpēc, lai palīdzētu tev nodrošināt šo drošību, šeit būs daži padomi bērnu drošībai pie un iekš automašīnas.

Viens no būtiskākajiem bērnu drošības aspektiem, kuru, diemžēl ne visi vecāki ievēro, ir iegādāties katra vecuma posma bērnu sēdeklīti. Nereti vecāki iegādājas mazuļu un mazu bērnu automašīnas sēdeklīšus, taču līdz ko bērni ir paaugušies, tā tiem sēdeklītis vairs netiek nodrošināts, pat, ja likumā ir noteikts, ka bērniem, kuru garums nepārsniedz 150 centimetrus, ir jāatrodas bērnu sēdeklīti un ka bērniem līdz 13 gadu vecumam ir jāsēž mašīnas aizmugurējā sēdeklī. Tātad, ja vecāki neiegādājas bē/rnu sēdeklīti, tie ne tikai apdraud savu bērnu drošību, bet arī pārkāpj likumu. Tāpēc, līdz tavs bērns nav sasniedzis 150 centimetru garumu, nodrošini viņam vai viņai sēdeklīti, bet, ja tavam dēlam vai meitai vēl nav 13 gadi, neļauj viņiem sēdēt blakus auto vadītājam, jo tikai ievērojot noteikumus tu vari būt drošs, ka, pat ja notiek kaut kāda nelaime, tad tavs bērns būs pasargāts pēc iespējas labāk.

Vēl viens veids, kā bērnus ir iespējams pasargāt no traumām, kuras ir iespējams iegūt, atrodoties mašīnā, ir iemācīt tiem ne tikai pareizi sēdēt auto sēdeklī, bet arī pareizi lietot drošības jostu. Ja tavs bērns ir sasniedzis 150 centimetru garumu un viņam vai viņai vairs nav vajadzīgs bērnu sēdeklītis, viņam tik un tā ir jāiemīca tas, cik svarīgi ir lietot drošības jostu un sēdēt pareizi. Bērnam (un arī ikvienam pieaugušajam) ir jāsēž tā, lai tā ceļi saliektos automašīnas sēdekļa malā, bet mugura atbalstītos pret transportlīdzekļa sēdekļa atzveltni. Bērna sēdēšanas pozīcija ir ļoti svarīga, un tā var nodrošināt mazākas traumas avārijas gadījumā. Automašīnas drošības jostas apakšējai daļai vajadzētu derēt pāri bērna augšstilbiem, bet jostas augšējai daļai – pāri bērna plecam un krūšu daļai. Parasti bērni, kuri ir 8 līdz 12 gadus veci, sasniedz tādu augumu, kad drošības josta tiem der pareizi un arī kad auto sēdeklis ir piemērots to augumam.

Un visbeidzot atceries, ka tu un ikviens pieaugušais ir paraugs bērniem, tāpēc vienmēr piesprādzējies un aicini citiem darīt to pašu, lai bērni jau no agra vecuma iemācītos vienmēr, bez izņēmuma lietotu drošības jostu. Kā arī neaizmirsti uzvesties prātīgi automašīnu tuvumā, lai bērni iemācās, ka mašīnu tuvumā trakot nedrīkst.