Pārdzīvo ceļojumu ar mašīnu vieglāk ar šiem padomiem

Pārdzīvo ceļojumu ar mašīnu vieglāk ar šiem padomiem

Ceļojumi ir viens no labākajiem veidiem kā pavadīt savu vasaras atvaļinājumu, jo ceļojumi dod iespēju tev iegūt jaunas pieredzes, apskatīt jaunas vietas un iepazīt jaunas kultūras. Un, ja tu vēlies doties vasaras ceļojumā ar visu ģimeni, ceļojums ar mašīnu var būt daudz izdevīgāks nekā ceļojums ar lidmašīnu. Taču, ja tavā ceļojumu plānā ietilpst gari pārbraucieni automašīnā, tas var nogurdināt pat visizturīgākos un padarīt ceļojumu neciešamu. Tādēļ šeit būs daži padomi, kā pārdzīvot ceļojumu ar automašīnu vieglāk.

Viena no svarīgākajām lietām, ko ievērot, pat ja tu pats neesi pie auto stūres, ir jau laikus noteikt to, cik stundas dienā tu brauksi ar mašīnu, un arī patiešām ievērot šo stundu skaitu. Bieži vien cilvēki mēdz pārpūlēties, braucot pie auto stūres, tikai tādēļ, ka šķietami konkrētā diena ir lieliska braukšanai. Taču patiesība ir tāda, ka, pat ja braukšana iet ļoti labi un tu pievarē daudz kilometrus, ja tu pārpūlēsies vienu dienu, nākamajā dienā braukšana liksies daudz grūtāka. Un tas attiecas ne tikai uz automašīnas šoferi, bet arī pasažieriem. Tāpēc ievērojat konkrētu braukšanas stundu skaitu, un garais pārbrauciens šķitīs daudz vieglāks.

Papildus ir vērts arī ieverot regulāras pieturas un apstāšanas ceļojuma laikā. Tas nodrošinās, ka tev būs iespēja ne tikai aiziet uz tualeti, bet arī izstaigāties un izstaipīties, kas ievērojami var palīdzēt tev izturēt nākamās pāris stundas mašīnā. Un, ja ceļojuma laikā tu apstājies, tad es ieteiktu tev stāties kravas automašīnu pieturvietās vai benzīntankos nevis vienkāršās atpūtas vietās ceļa malā. Pieturvietas un benzīntanki parasti ir aprīkoti ne tikai ar ērtām tualetēm, bet arī ar veikaliem un pat ēdnīcām vai restorāniem, kas nozīmē, ka apstājoties šeit tev būs iespēja labi paēst, kā arī iegādāties visu nepieciešamo tālākajam braucienam. Papildus, ja tu ceļo vienatnē, tad pieturvietas un benzīntanki arī ir drošāki, jo tur vienmēr apgrozās cilvēki, tur pretī atpūtas vietas parasti ir visai nomaļas, slikti apgaismotas un tādēļ arī visai nedrošas vientuļam ceļotājam.

Neaizmirsti arī līdzi paņemt tādas lietas kā vairākus lādētājus savam telefonam, kuriem arī ir mašīnas adapters, kā arī, piemēram, lukturīšu, uzkodas, ūdeni un citas būtiskas lietas, jo tu nekad nezini, kad tev tās varēs noderēt. Telefona lādētājus ir viegli pazaudēt vai saplēst, īpaši, ja tu naktis pārlaid dažādās viesnīcās vai hosteļos, bet ūdens un uzkodas var lieti noderēt, lai uzturētu sev nomodā. Bet, ja runā par lukturīšiem, tad arī lukturītis var noderēt, vienalga vai tas būtu, lai palūkotos bez mašīnas motora pārsega vai, lai labāk redzētu ceļu uz savu istabiņu viesnīcā, pēc tam kad tu vēlā vakarā ierodies tajā.

Un visbeidzot neaizmirsti arī uzvilkt ērtus apavus vēlams ar cietu zoli, lai tev būtu ērti vadīt automašīnu. Sandales vai ērtas čības var šķist kā ideālie apavi, kurus vilkt, ja tev būs nepieciešams braukt ļoti tālus attālumus, taču šādi apavi, ja tos valkā šoferi, var radīt bīstamas situācijas un iespējamas avārijas situācijas uz ceļa. Cik nav dzirdēts, ka cilvēkiem, kuri vada auto iešļūcenēs, kurpe aizķeras aiz pedāļa vai noslīd no kājas, limitējot to iespēju nobremzēt, izspiest sajūgu vai nospiest gāzes pedāli. Tāpēc velc ērtas kurpes, kuras neradīs bīstamas situācijas. Papildus tam, ja nu tev gadījumā sanāk palikt ceļa malā, ērtās botēs vai zābakos būs arī vieglāk aiziet līdz tuvākajam benzīntankam vai remonta darbnīcai, lai iegādātos mašīnas remontam nepieciešamās lietas.

Kas jāzina, ja dodies ceļojumā ar automašīnu

Kas jāzina, ja dodies ceļojumā ar automašīnu

Vasara ir ideālais laiks tuvākiem un tālākiem ceļojumiem. Viens no populārākajiem veidiem, kā mūsdienās cilvēki ceļo, ir braukšana ar automašīnu. Un, lai tavs ceļojums būtu izdevies un tu un tavi ceļabiedri droši nonāktu savā galamērķi un arī atgrieztos mājās, ievēro dažus pamata nosacījumus, kuri tev palīdzēs izbaudīt ceļojumu, pat, ja tajā ietilpst garš un nogurdinošs brauciens ar automašīnu.

Pirmais un viens no pašiem svarīgākajiem nosacījumiem, ko ir nepieciešams ievērot vienmēr, kad tu zini, kad tev priekšā ir garāks ceļš, ir pārbaudīt savu auto un pārliecināties, ka tā ir labā stāvoklī. Šajā pārbaudē vajadzētu ne tikai pārbaudīt spiedienu mašīnas riepās, bet arī pabaudīt visu galveno šķidrumu līmeņus zem motora pārsega, pārliecināties, ka tev līdz ir tādas lietas kā rezerves rats, pacēlājs, papildus krājumi galvenajiem auto šķidrumiem un tā tālāk. Ja tu neesi pārliecināts par savām spējām novērtēt automašīnas stāvokli, tad, iespējams, tev ir vērts doties pie speciālista un ļaut tam veikt automašīnas apskati, lai tu varētu būt drošs, ka tavs auto izturēs garo braucienu.

Otrā lieta, ir, ka tev vajadzētu parūpēties ne tikai par sava auto labu stāvokli, bet arī, lai tu pats justos labi. Noteikti paēd un kārtīgi izgulies pirms brauciena, kā arī nelieto alkoholu iepriekšējā vakarā, pat ja tas ir viens alus kauss, jo tas tevi var padarīt miegainu nākamajā rītā. Ja ceļojuma gaitā tev sākt nākt miegs, labāk centies to aizdzīt ar pitstopu un izstaigāšanos un svaigu gaisu nevis kofeīna lietošanu, jo kofeīnam nereti ir blakusparādība, ka pēc tam, kad tā iedarbība beidzās, tu jūties miegaināk nekā iepriekš, kas var būt bīstami, vadot auto.

Ja tev sanāk braukt pa nakti vai vienkārši tu jau esi braucis ilgu laiku, tad neaizmirsti darīt visu, kas iespējams, lai pie stūres neaizmigtu. Labākajā gadījumā ņem ceļojumā līdzi vēl kādu šoferi, jo šādā gadījumā jūs viens otru ik pa laikam varēsiet nomainīt, tā esot droši, ka noguruma vai miegainības dēļ notiek kāds negadījums. Ja tomēr tev nav iespējams līdzi paņemt vēl kādu, tad noteikti klausies mūziku, kā arī nelieto kruīza kontroli, jo tā tevi piespiedīs kontrolēt auto ātrumu, tā neļaujot tev iemigt pie stūres.

Un, ja tu ceļo ārpus savas valsts robežām, īpaši, ja tu dodies uz kādu attālāku valsti, pārliecinies, ka tu esi iepazinies ar vismaz pamata ceļu satiksmes noteikumiem un paražām šajā valstī. To, vai šajā valstī cilvēki pravietojas pa labo vai kreiso ceļa pusi, tu pamanīsi uzreiz, bet, piemēram, tādus noteikumus kā, ka tev ir iespējams izdarīt labo pagriezienu, pat ja luksoforā deg sarkanā gaisma, tu, iespējams, nevarēsi apjaust uzreiz bez iepriekšējas izpētes.

Un pēdējais padoms, ko varu tev sniegt, ja tev priekšā ir garš ceļojums ar auto, ir pārliecināties, ka tev ir pieejama karte dažādos veidos. Nepaļaujies tikai uz to, ka tev telefonā ir navigācija, jo nereti gadās, ka kādās konkrētās vietās nav pieejams internets vai ka tev izlādējas telefons, kas tevi atstās bez kartes. Tāpēc iepako arī fizisku karti vai kādu citu ierīci, uz kuras arī ir iespējams lietot navigāciju, tā nodrošinot, ka tev vienmēr pa rokai būs kaut kāda veida karte un tu neapmaldīsies nekurienes vidū.