Auto drošība, ja mašīnā ir bērni

Auto drošība, ja mašīnā ir bērni

Drošībai vienmēr vajadzētu triumfēt pār ērtumu vai interesantumu, jo ne par velti pastāv teiciens: “Drošība pirmajā vietā!”. Ja runā par drošību, tad nevar neiztikt ieminoties arī par bērnu drošību, jo bērni, būdami vēl mazi un nepieredzējuši, nereti nezina kā sevi pasargāt. Tāpēc viņus ir jāpasargā pieaugušajiem, ne tikai mācot tiem par drošību dažādās dzīves situācijās, bet arī nodrošinot tiem drošus apstākļus. Un viena no, iespējams, visbīstamākajām situācijām, kurā obligāti ir jāseko līdzi bērnu drošībai, ir atrašanās automašīnā un automašīnu tuvumā. Tāpēc, lai palīdzētu tev nodrošināt šo drošību, šeit būs daži padomi bērnu drošībai pie un iekš automašīnas.

Viens no būtiskākajiem bērnu drošības aspektiem, kuru, diemžēl ne visi vecāki ievēro, ir iegādāties katra vecuma posma bērnu sēdeklīti. Nereti vecāki iegādājas mazuļu un mazu bērnu automašīnas sēdeklīšus, taču līdz ko bērni ir paaugušies, tā tiem sēdeklītis vairs netiek nodrošināts, pat, ja likumā ir noteikts, ka bērniem, kuru garums nepārsniedz 150 centimetrus, ir jāatrodas bērnu sēdeklīti un ka bērniem līdz 13 gadu vecumam ir jāsēž mašīnas aizmugurējā sēdeklī. Tātad, ja vecāki neiegādājas bē/rnu sēdeklīti, tie ne tikai apdraud savu bērnu drošību, bet arī pārkāpj likumu. Tāpēc, līdz tavs bērns nav sasniedzis 150 centimetru garumu, nodrošini viņam vai viņai sēdeklīti, bet, ja tavam dēlam vai meitai vēl nav 13 gadi, neļauj viņiem sēdēt blakus auto vadītājam, jo tikai ievērojot noteikumus tu vari būt drošs, ka, pat ja notiek kaut kāda nelaime, tad tavs bērns būs pasargāts pēc iespējas labāk.

Vēl viens veids, kā bērnus ir iespējams pasargāt no traumām, kuras ir iespējams iegūt, atrodoties mašīnā, ir iemācīt tiem ne tikai pareizi sēdēt auto sēdeklī, bet arī pareizi lietot drošības jostu. Ja tavs bērns ir sasniedzis 150 centimetru garumu un viņam vai viņai vairs nav vajadzīgs bērnu sēdeklītis, viņam tik un tā ir jāiemīca tas, cik svarīgi ir lietot drošības jostu un sēdēt pareizi. Bērnam (un arī ikvienam pieaugušajam) ir jāsēž tā, lai tā ceļi saliektos automašīnas sēdekļa malā, bet mugura atbalstītos pret transportlīdzekļa sēdekļa atzveltni. Bērna sēdēšanas pozīcija ir ļoti svarīga, un tā var nodrošināt mazākas traumas avārijas gadījumā. Automašīnas drošības jostas apakšējai daļai vajadzētu derēt pāri bērna augšstilbiem, bet jostas augšējai daļai – pāri bērna plecam un krūšu daļai. Parasti bērni, kuri ir 8 līdz 12 gadus veci, sasniedz tādu augumu, kad drošības josta tiem der pareizi un arī kad auto sēdeklis ir piemērots to augumam.

Un visbeidzot atceries, ka tu un ikviens pieaugušais ir paraugs bērniem, tāpēc vienmēr piesprādzējies un aicini citiem darīt to pašu, lai bērni jau no agra vecuma iemācītos vienmēr, bez izņēmuma lietotu drošības jostu. Kā arī neaizmirsti uzvesties prātīgi automašīnu tuvumā, lai bērni iemācās, ka mašīnu tuvumā trakot nedrīkst.